8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09129727036

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
 

ساید چنل چیست

امید صنعت > دسته‌بندی نشده  > ساید چنل چیست

ساید چنل چیست

پمپ سایدچنل

پمپ های سایدچنل ویژگی های پمپ های جابجایی مثبت و پمپ های گریز از مرکز را به اشتراک می گذارند. در پمپ های سایدچنل ، قدرت پروانه ای به شکل ستاره (به عنوان مثال پروانه ستاره) که بطور متمرکز در یک محفظه چرخانده می شود ، به مایع رسیدگی شده در یک ساید چنل مرتب شده در کنار پروانه منتقل می شود.

پروانه ستاره در طراحی بسیار ساده است. دارای ونهای شعاعی مستقیم بوده و هیچ گونه کفپوش پروانه ای ندارد. درعوض ، دیواره های محفظه اطراف و طرفین آن را احاطه کرده است. شکاف های باریک بین پروانه و روکش وجود دارد. پوشش با یک کانال جانبی در یک طرف یا با یک ساید چنل هر یک از دو طرف طراحی شده است. ساید چنل ، که به کل محیط منتهی می شود ، در یک نقطه (بین شکاف ورودی و خروجی) قطع می شود. به شکل ۱ پمپ سایدچنل

side-channel-section

در هنگام چرخش پروانه ، مایع چندین بار بین سلولهای پروانه ستاره و سایدچنل به طرف دیگر حرکت می کند ، که باعث می شود انتقال قوی انرژی از طریق تبادل حرکت بین سیال که در حال چرخش تقریباً با همان دور محیط بسیار زیاد است مانند پروانه و سیال به آرامی در سایدچنل جریان می یابد.

این تبادل حرکت به طور مکرر در محیط رخ می دهد و یک سر بسیار زیاد ایجاد می کند ، یعنی ۵ تا ۱۵ برابر بیشتر از سرهای تولید شده توسط پروانه های شعاعی با همان اندازه که با همان سرعت دورانی می چرخند.

به غیر از سرهای بلند ، که در صورت پمپ های کانال چند مرحله ای می تواند چندین برابر ضرب شود (به پمپ های چند مرحله ای مراجعه کنید) ، پمپ های سایدچنل نیز این مزیت را دارند که خود ترجیح می دهند.

شبیه به اصل پمپ های حلقه آب ، آب باقی مانده در پوشش پمپ حلقه آب با سطح آزاد را در هنگام چرخش پروانه ستاره تشکیل می دهد و هوا از طریق نازل مکش پمپ درون پمپ سایدچنل مکیده می شود.

اگر سایدچنل در یک نقطه از محیط قطع نشود ، این حلقه آب به طور متمرکز و ناکارآمد در پوشش چرخش می یابد. عمل جابجایی شعاع داخلی حلقه آب را در این قسمت از محیط کاهش می دهد. این همچنین باعث کاهش جیب های پر از هوا بین ون های شعاعی پروانه می شود. پمپ سایدچنل اکنون به عنوان یک کمپرسور بر اساس اصل جابجایی مثبت مانند پمپ حلقه آب کار می کند.

پمپ های سایدچنل برای برنامه هایی استفاده می شوند که از توانایی خود ترشیختگی و سرهای بالای آنها در سرعت جریان پایین (در مقایسه با پمپ های سانتریفیوژ عادی با همان ابعاد) بهره می برند. تنها پمپ های بیشتر از سر پمپ های سایدچنل ، پمپ های جانبی هستند.

پمپ های سایدچنل با ضریب بیش از ۴ کیلو وات به دلیل پمپ نسبتاً کم آنها نادر است

شما میتوانید ساید چنل در مارک ها و انواع مختلف را با مشاهده به امید صنعت خریداری نمایید

برای مشاوره و خرید پمپ ساید چنل با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
۰۲۱۳۳۹۰۷۵۲۶
۰۹۱۲۹۷۲۷۰۳۶

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید