8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09129727036

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
 

۴ نکته برای ارتقا کارکرد گیربکس ها

امید صنعت > آموزش  > ۴ نکته برای ارتقا کارکرد گیربکس ها

۴ نکته برای ارتقا کارکرد گیربکس ها

بسیاری از خرابی های گیربکس را می توان به چند مشکل ردیابی کرد و شیوه های اصلی تعمیر و نگهداری پیشگیرانه این شکست ها را به حداقل می رساند. چهار حوزه در این مقاله روغن کاری ، دما ، سر و صدا و لرزش است.
ویسکوزیته در دما یک ویژگی اصلی روغن دنده است. تجزیه و تحلیل روغن دوره ای نشان می دهد که هنوز روغن مناسب است ، اگر دنده یا ساییدگی بلبرینگ وجود دارد و به ایجاد فواصل تغییر روغن کمک می کند.
قرائت دما باید در برابر مقادیر پایه قبلی مقایسه شود تا تأیید شود که گیربکس به همان اندازه کارآمد است ، اما داده حرارتی به تنهایی نمی گوید مشکل در کجا واقع شده است.
گیربکس هایی که مطابق با استانداردهای AGMA رتبه بندی شده اند ، دارای دمای دمای روغن آغشته به ۲۰۰ درجه فارنهایت هستند. روغنهای مصنوعی می توانند تا ۲۲۵ درجه فارنهایت کار کنند ، اما گرانتر از روغنهای معدنی هستند.
جعبه دنده یکی از عناصر اصلی بسیاری از سیستم های انتقال نیرو صنعتی است. گیربکس های صنعتی ماشین های بسیار مهندسی هستند. بسیاری از مؤلفه های موجود در درایوهای چرخ دنده تحمل محکم و هندسه دنده بهینه دارند ، که برای انتقال بارهای کار تا آنجا که ممکن است راحت و کارآمد لازم باشد. مانند سایر ماشین آلات صنعتی ، عملکرد موفق و عمر طولانی گیربکس به طور مستقیم با نگهداری مناسب مرتبط است.

خوشبختانه ، بیشتر گیربکس ها به راحتی نگهداری می شوند. علاوه بر این ، بسیاری از خرابی های گیربکس را می توان به چند مشکل ردیابی کرد ، و شیوه های اصلی تعمیر و نگهداری پیشگیرانه ، این خرابی ها را به حداقل می رساند. در حالی که بسیاری از وسایل نگهداری پیشگیرانه در دسترس است ، ما برای حفظ برنامه های کاربردی شما بر چهار منطقه تمرکز خواهیم کرد: روغن کاری ، دما ، سر و صدا و لرزش.
روغن کاری
روغن کاری یکی از مهمترین اجزای گیربکس است. نفت دو هدف اصلی دارد. باعث جلوگیری از پوشیدن اجزاء و همچنین خنک نگه داشتن آنها می شود. بیشتر خرابی های گیربکس را می توان به روانکاری نادرست نسبت داد
شکل زیر بررسی میزان روغن بطور منظم باید بخشی از برنامه نگهداری پیشگیرانه شما باشد. روغن خیلی کمی می تواند به تجهیزات دنده و یاتاقان آسیب برساند. بیش از حد روغن ممکن است باعث افزایش دمای عملکرد شود و باعث کاهش کارایی و کاهش روغن و ماندگاری روغن شود.

predictive-tools-improve-gearbox-performance

ویسکوزیته یک ویژگی اصلی روغن دنده است. ویسکوزیته مناسب روغن باعث ایجاد فیلم روغن بین دندانهای چرخ دنده مشبک می شود. این فیلم روغنی بسیار نازک است و دندانهای دنده را از تماس واقعی با یکدیگر باز می دارد. با داشتن فیلم خیلی نازک و یا بدون فیلم ، شکست هایی مانند به ثمر رساندن یا لباس پوشیدن رخ خواهد داد.

تغییرات دما بر ویسکوزیته روغن تأثیر می گذارد. اگر برنامه شما در طول سال در معرض تغییرات شدید درجه حرارت است ، باید درجه چسبندگی روغن را برای فصل تغییر دهید. به عنوان مثال ، روغن معدنی ویسکوزیته ISO 320 انتخابی معمولی برای دمای محیط از ۵۰ درجه فارنهایت تا ۱۲۵ درجه فارنهایت است. اگر این روغن در زمستان استفاده شود و درجه حرارت ۱۰ درجه فارنهایت باشد ، روغن بسیار چسبناک خواهد بود تا جریان یابد. و قطعات را به درستی روغن کاری کنید. روغنهای مصنوعی برای دامنه وسیع تر درجه حرارت مناسب هستند اما ممکن است دارای مشکلات سازگاری با مهرها باشد. باز هم ، بهتر است توصیه های تولید کننده را برای انتخاب روغن بر اساس دمای محیط دنبال کنید.

مانند روغن موجود در اتومبیل شما ، ضروری است که روغن گیربکس به طور مرتب تعویض شود. روغن و گریس به مرور زمان خراب می شوند. با فروپاشی روغن ، در حفظ فیلم مناسب روغن کمتر مؤثر است. همچنین آلوده کننده هایی که در حوضچه ایجاد می شوند در هنگام تغییر روغن برطرف می شوند.
یک برنامه نمونه گیری از روغن برای نظارت بر سلامت تجهیزات شما بسیار مؤثر است. تجزیه و تحلیل روغن دوره ای نشان می دهد که آب در روغن وارد می شود یا روغن در حال فروپاشی است. همچنین می گوید که آیا دنده ای وجود دارد یا سایبان تحمل دارد. از نمونه گیری نیز می توان برای ایجاد فواصل تغییر روغن بر اساس شرایط واقعی روان کننده استفاده کرد.

سطح روغن باید بطور منظم بررسی شود. اگر گیربکس از روغن کافی پر نشود ، می توان در حالت دنده و یاتاقان را گرسنه و در نتیجه آسیب دید. سطح روغن پایین نیز ممکن است نشان دهنده نشت مهر یا واشر باشد. از طرف دیگر ، اگر گیربکس بیش از حد از روغن پر شود ، دمای کار افزایش می یابد و به دلیل خسارت زیاد در چرخ دنده ها و یاتاقان ها ، بازده کاهش می یابد. دمای عملیاتی افزایش یافته می تواند به کاهش روغن و ماندگاری روغن منجر شود. سطح بالای روغن اغلب در نشت مهر و موم روغن نقش دارد.

هنگام بازرسی از گیربکس ، نشتی را در قسمت های مهر و موم شافت بررسی کنید. مهر و موم ها با گذشت زمان می پوشند ، اما نشت نیز می تواند نشانه ای از روان کننده آلوده یا تخریب شده باشد. مهر و موم های نشتی باید تعویض شود زیرا می توانند باعث ورود آلاینده ها به جعبه دنده شوند ، می توانند باعث افت سطح روغن شوند یا در صورت عدم وجود نشت روغن ، تأثیر منفی بر محیط زیست داشته باشد. همچنین بسیاری از گیربکس ها از حفره گریس خارج از مهر و موم شافت برخوردار هستند تا از گرد و غبار و گرد و غبار خارج نشود. این حفره ها را باید با پمپاژ گریس از طریق آنها با اسلحه گریس هنگام تعویض روغن و بیشتر در محیط های آلوده تمیز کرد.

در هنگام مجهز بودن گیربکس به سیستم روانکاری تحت فشار ، فیلترها و کششها برای از بین بردن آلاینده ها مهم هستند. آنها هنگام تعویض روغن یا هنگامی که هشدار نشانگر بای پس از فیلتر ظاهر می شود ، باید جایگزین یا تمیز شوند. فیلترهای گرفتگی یا کثیف باعث می شوند روغن آلوده از فیلتر دور بماند و مستقیماً به یاتاقان ها و چرخ دنده ها برود و باعث آسیب آوار و کوتاه شدن عمر شود.

مانند فیلترها ، از دریچه ها برای دور نگه داشتن آلاینده ها از جعبه دنده استفاده می شود. آنها همچنین به گیربکس اجازه می دهند نفس بکشد. برای اطمینان از عدم گرفتگی ، باید منفذها به صورت دوره ای مورد بازرسی و تمیز قرار گیرند. یک نفس کشیده وصل می تواند باعث ایجاد فشار در گیربکس شود که منجر به خرابی مهر و موم و نشت روغن شود. از دستگاه های تنفسی از نوع خشک کن برای از بین بردن رطوبت ناشی از هوای ورودی به جعبه دنده استفاده می شود و در هنگام اشباع آنها باید تعویض شوند. اکثر تولید کنندگان به رسانه ها رنگ اضافه کرده اند که هنگام اشباع رنگ ها را تغییر می دهد.
کنترل دما برای عمر روغن نیز مهم است. جعبه دنده های رده بندی شده مطابق با استانداردهای AGMA دارای دمای مجاز روغن سانتیمتر از ۲۰۰ درجه فارنهایت هستند. برای دمای فروریزی بالاتر از ۲۰۰ درجه فارنهایت ، روغنهای معدنی R&O به سرعت تخریب می شوند و دنده ها و پوشیدگی ممکن است همراه با کوتاه شدن عمر مهر و موم شود. روغن های مصنوعی با موفقیت در عملیات تا ۲۲۵ درجه فارنهایت مورد استفاده قرار می گیرند ، اما گران تر از روغن های معدنی هستند. اگر گیربکس نزدیک یا بالاتر از این حد است ، باید از دستگاه های خنک کننده استفاده شود. بیشتر تولید کنندگان بسته های خنک کننده مانند پنکه های محور محور ، فن های برقی و یا مبدل حرارتی را ارائه می دهند تا گیربکس ها در دماهای پایین تر کار کنند.

سر و صدا
صداهای غیرطبیعی اغلب اولین نشانگر اشتباه بودن در گیربکس هستند. افزایش سطح صدا ممکن است نشان دهنده دنده ها و یاطاقان های فرسوده یا آسیب دیده باشد. ضربات می تواند نتیجه دنده های شکسته یا یاتاقان باشد. سر و صدا ممکن است در اثر بست و یا لرزش زیاد ایجاد شود. Squeals می تواند نشانگر یاتاقانهای شل یا مالش های فلزی باشد. استتوسکوپ یا پیچ گوشتی یک ماشین ساز برای پیدا کردن مشکلات مناسب است.

لرزش
خوانش لرزش می تواند شاخص خوبی برای سلامتی گیربکس باشد. تجزیه و تحلیل لرزش می تواند به تشخیص عدم سوء استفاده از جفت ، پشتیبانی نادرست پایه (پا نرم) و تجهیزات دند کمک کند. خواندن پایه باید با گیربکس نصب شده و به تجهیزات هدایت شده گرفته شود. مانند اندازه گیری دما ، روند ارتعاش می تواند به آنچه اتفاق می افتد در جعبه دنده کمک کند. خوانش لرزش باید توسط یک تحلیلگر آموزش دیده بررسی شود. بیشتر تولید کنندگان گیربکس می توانند تعداد دندانه دنده و شماره تحمل را برای کمک به تحلیل لرزش فراهم کنند.

با توجه به تقاضای روزافزون امروزه در مورد به روز بودن ماشین آلات ، مهم است که تجهیزات در شرایط عملیاتی مناسب نگهداری شوند. هزینه خرابی دستگاه می تواند ده ها هزار تومان در هر ساعت باشد. نکته کلیدی برای به دست آوردن عمر طولانی و به روزرسانی بهتر در دست پرسنل نگهبان است که جعبه دنده ها را سرویس می دهند. رعایت مراحل نگهداری پیشگیری باعث افزایش زمان و طول عمر دستگاه ، کاهش هزینه های عملیاتی ، بهبود کیفیت محصول ، محافظت از محیط زیست و فراهم آوردن محیط کار امن تر خواهد شد
برای مشاهده انواع مدل گیربکس کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید