8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09129727036

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
 

اطلاعات مفید در مورد پمپ های سایدچنل

امید صنعت > دسته‌بندی نشده  > اطلاعات مفید در مورد پمپ های سایدچنل

اطلاعات مفید در مورد پمپ های سایدچنل

اطلاعات مفید در مورد پمپ های سایدچنل
پمپ سایدچنل چیست؟
پمپ سایدچنل از یک یا چند مجموعه پروانه تشکیل شده است. پروانه ها شبیه به نمونه هایی است که در پمپ های گریز از مرکز مورد استفاده قرار می گیرند اما تحمل نزدیک بین بدنه و پروانه ها با طرح های پمپ جابجایی مثبت مشترک است. عمل پمپاژ از مجموعه انتقال انرژی ناشی می شود زیرا مایع به طور مکرر با ون های چرخان پروانه در حال تعامل است و در اطراف یک شیار – سایدچنل- در صفحه روبرو عبور می کند.

پمپ های سایدچنل به دلیل توانایی خود در خودآرایی و رسیدگی به مخلوط های مایع / بخار معمولاً در صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند. پمپ های سایدچنل همچنین از نظر کارآیی در برنامه هایی که نیاز به ورودی کم در سر دیفرانسیل بالا دارند ، دارای مزایای بیشتری هستند.

پمپ سایدچنل چگونه کار می کند؟
دو کارکرد پمپ سایدچنل وجود دارد. در شرایط عادی ، هنگامی که پمپ از مایع پر می شود ، به روش مشابه پمپ گریز از مرکز عمل می کند. هنگام راه اندازی ، با یک پمپ نیمه پر و خط مکش خالی ، یک پمپ کانال جانبی به عنوان یک پمپ جابجایی مثبت عمل می کند که بالابر مکش تولید می کند و بخار یا هوا را بیرون می کشد. این عمل اولیه در بخش بعدی توضیح داده شده است.

پمپ سایدچنل از یک یا چند مرحله (حداکثر ۸ مرحله) تشکیل شده است. اجزای اصلی هر مرحله دیسک مکش ، پروانه و دیسک تخلیه است. دیسک مکش دارای پورت برای پذیرش مایع است و در پشتیبانی و تراز کردن پروانه نقشی دارد. پروانه ها به شکل ستاره ای با ون های متعدد ، مستقیم هستند. مرحله تخلیه دارای یک برش دایره ای به صورت داخلی است – این سایدچنل است. این بخش بیشتر در اطراف دیسک تخلیه و با یک سطح مقطع کاهش یافته به سمت درگاه تخلیه کشیده می شود. درگاه تخلیه اجازه می دهد تا مایع از مرحله عبور کند – یا به دیسک مکش یک مرحله موفق یا به فلنج پمپ تخلیه.

SIDE-CHANNEL-STREAM

هنگامی که مایع از طریق دیسک مکش وارد واحد می شود ، با ون های چرخان پروانه برخورد می کند. انتقال قوی انرژی وجود دارد و نیروی گریز از مرکز مایع را در یک جریان پیچیده مارپیچ در اطراف ون های پروانه و سایدچنل منتقل می کند. تبادل مکرر تکانه ها با ون ها انرژی بیشتری به مایع منتقل می کند تا در پروانه های گریز از مرکز معمولی.

علاوه بر یک یا چند مرحله سایدچنل ، پمپ های این نوع اغلب دارای پروانه گریز از مرکز معمولی در طرف مکش هستند. این کار آنها را قادر می سازد تا تحت شرایط وسیع تری از شرایط NPSH فعالیت کنند.

پمپ های سایدچنل اغلب از موتورهای کوپلینگ استفاده می کنند که یک طراحی بدون عایق مهر و موم شده هرمتی را ارائه می دهند. این به معنای عدم آلودگی متقابل مایع پمپ شده ، هدر رفتن مایعات فرآیند ، خطرات محیطی ناشی از نشت ، افزایش ایمنی اپراتور با مهار مایعات فرایند ، کاهش زمان خرابی و تولید کمتر از دست رفته نیست.

پمپ سایدچنل چگونه خودنمایی می کند؟
نام دیگر پمپ های کانال جانبی پمپ های فیلم مایع است و این مربوط به مکانیسم اولیه ترمینال است. تا زمانی که مایع در پوشش پمپ حفظ شود ، پمپ های سایدچنل می توانند خود ترسیم شوند.

در هنگام شروع ، پروانه هوا را از مایع باقی مانده از طریق نیروهای گریز از مرکز جدا می کند. مایع یک حلقه استوانه ای را در قسمت داخلی پمپ تشکیل می دهد در حالی که هوا حول محور مرکزی جمع می شود. حلقه مایع به طور موثری یک مهر و موم محکم با گاز را تشکیل می دهد و بازگشت هوا از خط تخلیه به خط مکش را متوقف می کند. بخاطر شیب فشار ، هوا از طریق پریزهای جداگانه در بدنه پروانه بیرون می رود. به تدریج ، با تخلیه هوا ، خط مایع از خط مکش بالا می رود. این روند تا زمانی که مایع جایگزین تمام هوا در لوله مکش و پمپ شود ، ادامه می یابد. در این مرحله ، حالت پمپاژ عادی شروع می شود و مایع تخلیه می شود.

هنگامی که پمپ خاموش می شود ، طراحی محفظه (گاهی شامل گردن غاز) بر روی لوله مکش) اطمینان حاصل می کند که مایعات به اندازه کافی حفظ می شود تا در مواقع بعدی از آن استفاده شود. اگر مدتی از پمپ استفاده نشده است ، مهم است که قبل از شروع کار ، تلفات ناشی از پوشش در اثر نشت یا تبخیر را بررسی کنید. پمپ های سایدچنل با تحمل ریز بین پروانه و دیسک های مکش و تخلیه طراحی شده اند و به خود مایعات احتمالی احتیاج دارند. حضور یک فیلم مایع تراز پروانه را حفظ می کند و هرگونه تماس فلزی فلزی آسیب دیده با اجزای استاتیک مرحله را متوقف می کند.

مزایای اصلی پمپ سایدچنل چیست؟
پمپ های سایدچنل فشار بیشتری را نسبت به انواع دیگر پمپ ها با اندازه و توان قابل مقایسه ایجاد می کنند. این باعث می شود آنها برای کاربردهایی مناسب باشند که مایعات در مسافت های طولانی و یا از طریق لوله های کوچک پمپ شوند. آنها همچنین برای کار با مایعات تحت فشار مانند LPG ایده آل هستند. برای کاربردهایی که نیاز به پمپاژ مایعات کم در فشارهای دیفرانسیل بالا دارند ، پمپ های سایدچنل نسبت به پمپ های گریز از مرکز قابل مقایسه و کارآمدتر هستند.

پمپ های سایدچنل می توانند از نوع اصلی خود باشند ، بنابراین برای کاربردهایی مانند خالی کردن مخازن سوخت مناسب هستند. با طراحی پمپ عمودی ، می توان پمپ کانال جانبی را مستقیماً روی یک مخزن ذخیره سازی سوار کرد و به حداقل رساندن و ساده تر کردن لوله های سمت مکش.

پمپ های سایدچنل قادر به پمپ مایعات با حداکثر ۵۰٪ گاز و بدون هیچگونه مزاحمت در عملکرد و یا صدمه به پروانه ها هستند و از این رو نسبت به سایر طرح های پمپ نسبت به کاویتاسیون آسیب پذیر هستند.

پمپ های سایدچنل دارای NPSH کم هستند: فشار ورودی مورد نیاز برای بهره برداری کارآمد کمتر از پمپ های گریز از مرکز قابل مقایسه است. در سرعت های پایین تر ، حفره نیز کمتر اتفاق می افتد.

قیمت ساید چنل

ساید چنل قیمت

مضرات پمپ های سایدچنل چیست؟
معمولاً پمپ های سایدچنل فقط با مایعات “تمیز” و عاری از مواد جامد قابل استفاده هستند. شکاف های کوچک (به اندازه ۰٫۱ میلی متر) در مراحل پروانه ، آنها را در معرض آسیب در برابر مواد جامد ساینده ، قرار می دهد. پمپ های کانال جانبی نباید خشک شوند. توانایی اولیه ترسیم آنها به پمپ حاوی مقداری مایعات در هنگام راه اندازی بستگی دارد.

در حین چیدن بتن ، یک فیلم مایع پایدار بین پروانه و دیسکهای مکش و تخلیه لازم است تا پروانه را محور قرار داده و از تماس بین قطعات چرخشی و ثابت جلوگیری شود. در برنامه های کاربردی که خشک شدن طولانی مدت می تواند مشکل ایجاد کند ، یا هنگام کار با مایعات فرار با ویسکوزیته های کم ، پمپ ها را می توان با حلقه های موقعیت یابی کاربید سیلیکون اضافی نصب کرد تا پروانه را در مرحله متمرکز کند و سایش را کاهش دهد.

برنامه های اصلی پمپ های سایدچنل چیست؟
پمپ های سایدچنل یک راه حل محبوب برای جریان کم ، کاربردهای دارای سر بالا با ویسکوزیته کم ، مایعات تمیز هستند. آنها به ویژه در استفاده از مایعات با دمای بالا مانند برنامه های کاربردی خوراک دیگ بخار و انتقال مواد شیمیایی فرار مناسب هستند. آنها همچنین قادر به مقابله با مایعات حاوی حداکثر ۵۰٪ گاز مانند LPG هستند
برای مشاوره و خرید سایدچنل با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
۰۲۱۳۳۹۰۷۵۲۶
۰۹۱۲۹۷۲۷۰۳۶
برای مشاهده لیست قیمت ها و انواع مختلف گیربکس خرید اینترنتی کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید