8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09129727036

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
 

گیربکس صنعتی

امید صنعت > آموزش  > گیربکس صنعتی

گیربکس صنعتی

گیربکس صنعتی
گیربکس صنعتی یک وسیله پرکاربرد در صنایع مختلف میباشد گیربکس صنعتی میتواند در صتایع مختلف کار هارا راحت کند و شما بتوانید با آسودگی بهتر کار خود را دنبال کنید
برایمشاهده لیست قیمت گیربکس صنعتی و گرفتن مشاوره درمورد گیربکس صنعتی به سایت امید صنعت مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید
گیربکس صنعتی یکی از پرکاربردترین انواع تجهیزات صنعتی در جهان است. آنها بعنوان منابع حیاتی انتقال نیرو برای تقریباً هر نوع مشاغلی که در بخش گسترده ای از بازار صنعتی فعالیت می کنند مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه ، با پیشرفت تر شدن برنامه های کاربردی گیربکس های صنعتی ، تولید کنندگان در حال پاسخگویی با تولید طیف گسترده ای از طرح های گیربکس برای پاسخگویی به نیازهای در حال تحقق مشتریان خود هستند. پیشرفت در فن آوری گیربکس ، به ویژه جعبه دنده های محصور ، به طراحان این امکان را داده است تا ضمن حفظ همان مقدار قابلیت انتقال قدرت ، از اندازه کلی گیربکس بکاهند. این نوع پیشرفتها منجر به سیستمهایی می شود که تقاضای بسیار بیشتری را برای روانکارها قرار دهند.

بنابراین ، چگونه مشتریان می توانند از خرید روغنکاری اطمینان حاصل کنند که به حداکثر رساندن عمر تجهیزات گیربکس بحرانی کمک می کند؟ در این مقاله به تشریح روندهای مهم در طراحی گیربکس می پردازیم و نکات روشنگری ارائه می شود که می تواند به هر مدیر گیاه ، متخصص نگهداری و یا خریدار کمک کند تا در انتخاب بهترین روغن دنده برای نیازهای شغلی خود تصمیم گیری آگاهانه ای داشته باشد.

تغییرات طراحی گیربکس: ۱۰ سال گذشته
در سالهای اخیر ، فناوری گیربکس پیشرفت چشمگیری یافته است. به طور خاص ، تولید کنندگان تمرکز خود را بر روی توسعه سیستم هایی انجام داده اند که فشرده تر ، کارآمدتر هستند و ظرفیت بار بالاتری را تحویل می دهند. این واحدهای جدید از لحاظ عملکرد بهتر ، از مزایای قابل توجهی برخوردار هستند و کاهش اندازه آنها باعث می شود فضای کمتری در یک گیاه به خود اختصاص دهند.

AMG-GEAR-BOX

گفتنی است ، توجه به این نکته حائز اهمیت است که ، در مقایسه با مدلهای قبلی ، این واحدهای جدید با کارآیی بالا به طور معمول به روانکارهایی نیاز دارند که محافظت کاملتری را ارائه می دهند. بنابراین بسیار مهم است که شرکت ها روان کننده دنده ای را انتخاب کنند که بتواند از تمام اجزای گیربکس محافظت کند. برخی از بهترین راهها برای به حداکثر رساندن عملکرد گیربکس چیست؟ صرف نظر از اینکه یک سیستم گیربکس قدیمی یا جدیدتری داشته باشد ، برخی از اصول اساسی تعمیر و نگهداری وجود دارد که باید رعایت شود.

AMG-GEAR-BOX

اول ، اکیداً توصیه می شود که مدیران گیاهان از روغن با کیفیت و مرغوب استفاده کنند. ثانیا ، مدیران کارخانه باید با OEM جعبه دنده خود و / یا تامین کننده روغن کاری آنها همکاری نزدیکی داشته باشند تا بطور پیشگیرانه برنامه تعمیر و نگهداری پیشگیرانه را تهیه کنند. به طور خاص ، انجام حداقل بازرسی های بصری سالانه و همچنین انجام یک تجزیه و تحلیل دقیق روغن روی روغن در هر چهارم برای مهمترین گیربکس در سیستم های تولیدی آنها بسیار مهم است.
علائم رایج روغنکاری ناکافی گیربکس
بدون بازرسی و تجزیه و تحلیل روغن ، سر و صدا ، لرزش و نشت روغن اغلب اولین علائم عملکرد گیربکس مشکل دار هستند. نشانه رایج روغن کاری ناکافی که اغلب از آن غافل می شود – اما بسیار مهم است – ریزگرداندن است.

میکروپیچینگ خستگی سطحی است که عمدتا در چرخ دنده ها مشاهده می شود ، اما در یاتاقان های عنصر نورد نیز می تواند رخ دهد. میکروپیچینگ باعث سایش مخرب می شود که می تواند در چند ساعت اول کار ایجاد شود. در صورت عدم کنترل ، میکروپیچینگ می تواند منجر به کاهش دقت دنده و حتی شکستگی دنده شود.

predictive-tools-improve-gearbox-performance

ریزگردها پدیده جدیدی نیست. با این وجود ، با افزایش چگالی توان گیربکس ها ، و افزایش بعدی استفاده از جعبه دنده های سخت شده (کاروره شده ، نیترید ، القایی و سخت شدن شعله) بسیار برجسته تر است. اگرچه تعدادی از عوامل می توانند بر رشد میکروپیگمنتیشن تأثیر بگذارند ، اما به طور مستقیم با زبری سطح و سختی چرخ دنده ها و یاتاقان ها ارتباط دارد.

زبری سطح معمولاً به دلیل سختی هایی که از فرایند اتمام باقی مانده است. تئوری پذیرفته شده در مورد میکروپیگمنتیشن این است که ، به عنوان برخورداری از دو صفت از سطوح مخالف ، هر یک به طور الاستیک و / یا پلاستیک تغییر شکل می دهند ، و منجر به خستگی فلز در زیر ناهنجاری می شوند. ریزگرداندن روی چرخ دنده ها ممکن است نه تنها به مشکلاتی در چرخ دنده ها منجر شود بلکه به یاتاقان ها و درزگیرها نیز منجر می شود. نگرانی اصلی در مورد میکروپیچینگ این است که این سایش که غالباً از آن غافل می شود می تواند باعث تغییر شکل دندان دنده شود.

جلوگیری از میکروپیچینگ
انتخاب درجه ویسکوزیته مناسب اولین و مهمترین مرحله در انتخاب روغن برای هر نوع کاربرد است. برای پیدا کردن ویسکوزیته مناسب ، خوب است که با کتابچه راهنمای کاربر نصب شده به عنوان نقطه شروع مشورت کنید. با این حال ، بسیاری از دستورالعمل های پیشنهادی OEM لزوماً فاکتورهایی را در نظر نمی گیرند که گیربکس در شرایط شدید مانند بارهای سنگین و درجه حرارت بالا کار کند. حتی در شرایط شدید ، صرفاً افزایش درجه ویسکوزیته ISO لزوماً ترجیح داده نمی شود. در عوض ، انتخاب یک روان کننده با شاخص ویسکوزیته بالاتر ، ضریب کشش کمتر یا هر دو باید در نظر گرفته شود. شاخص گرانروی بالاتر می تواند یک فیلم روان کننده ضخیم تر را در شرایط عملیاتی فراهم کند. ضریب کشش پایین می تواند به کاهش خستگی سطح کمک کند.

با توجه به ضریب ویسکوزیته بالا و ضریب کشش پایین ، حرکت به سمت روغن دنده مصنوعی می تواند به کنترل ریزگرد کمک کند. علاوه بر ویسکوزیته و کشش ، شیمیایی مواد افزودنی در روان کننده های به پایان رسیده می تواند تأثیر چشمگیری در عملکرد ریزگرد داشته باشد.

به عنوان مثال ، نشان داده شده است که مواد افزودنی خاصی ، به ویژه مواد افزودنی فشار قوی معمولی ، می توانند تأثیر منفی بر عملکرد ریزگرد داشته باشند. انتخاب روغنی که به طور خاص برای محافظت از میکروپینتینگ طراحی شده باشد ، نه تنها خطر میکروپیچینگ را کاهش می دهد ، بلکه اغلب مزایای دیگری از جمله افزایش دوام و عملکرد سیستم گیربکس و مهمترین اجزای آن را نیز به همراه خواهد داشت
برای مشاهده و خرید دیر محصولات با نرخ مناسب کلیک کنید
برای مشاوره رایگان و خرید تلفنی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
۰۲۱۳۳۹۰۷۵۲۶
۰۹۱۲۹۷۲۷۰۳۶

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید