8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09129727036

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
 

الکتروموتورها چگونه اختراع شدند

امید صنعت > دسته‌بندی نشده  > الکتروموتورها چگونه اختراع شدند

الکتروموتورها چگونه اختراع شدند

تا کنون سعی کرده اید که تعداد چیزهای اطراف شما موتور الکتریکی را در قلب خود حساب کنید؟ لیست بی پایان است ، از ساعت ها ، ماشین ها ، ماشین لباسشویی ها ، دستگاه پخش دی وی دی ، جاروبرقی گرفته تا سشوارها شروع می شود – بیشتر وسایل برقی اطراف ما دارای موتور الکتریکی در داخل خود هستند. در صورتی که قلب شما به خاطر مخترع خود شکرگزار باشد و می خواهید به صفحات گذشته بپیوندید تا بدانید موتور الکتریکی چگونه اختراع شده است ، در ادامه بخوانید …

مانند بسیاری از آفرینش های دیگر ، این یکی نیز حاصل بسیاری از ذهن های درخشان و کنجکاوی بود. پایه و اساس اختراع موتور الکتریکی تنها پس از باتری گذاشته شد ، زمینه های مغناطیسی از جریان های الکتریکی و الکترومغناطیس راه خود را به دست آورد. در سرتاسر جهان ، مخترعین زیادی وجود داشتند که با اشتیاق به دنبال توسعه راه حل ها در زمینه علم برق بودند.

شناخته شده است که اولین موتور الکتریکی یک موتور الکترواستاتیک ساده است که در سال ۱۷۴۰ توسط اندرو گوردون به وجود آمد. بعداً در سال ۱۸۲۰ ، آندره ماری آمپر قانون قانون آمپر را کشف کرد – اصولی که تولید نیروی مکانیکی را با تعامل میدان مغناطیسی و جریان الکتریکی توضیح می داد. این ایده توسط شیمی دان و فیزیک انگلیسی ، مایکل فارادی ، به واقعیت شکل گرفت. این مرد به دلیل کشفیات القایی الکترومغناطیسی شناخته شده است و قطعاً این یکی از پیشرفت های اساسی در زمینه علم برق بود.

این نبوغ در یک خانواده فقیر متولد شد و از کودکی روح کنجکاوی داشت. برای زندگی خود ، او قبلاً در فروشگاه کتابفروشی در لندن کار می کرد. اشتیاق او به خواندن باعث شد که او هر کتابی را که از آن گذشت ، عبور کند. او چنان از این همه مجذوب بود که می خواست روزی کتابی برای خودش داشته باشد. چه کسی تصور می کند که اشتیاق و اشتیاق او به خواندن به او کمک می کند تا علاقه بیشتری به مفهوم نیرو داشته باشد؟ این عادت به او کمک کرد در حالی که او در مرحله بعدی زندگی اختراع می کرد. فارادی با استفاده از ابزار الکترومغناطیسی ، تبدیل الکتریسیته را به انرژی مکانیکی نشان داد. او این کار را با فرو بردن یک سیم آویزان رایگان در استخر جیوه و در حالی که آهنربای دائمی روی آن قرار داده بود ، انجام داد. در حال عبور جریان از طریق سیم ، آن را به دور آهنربا چرخانده و نشان می دهد که جریان عبوری میدان مغناطیسی دایره ای را به دور سیم بالا می برد.

اگرچه چنین حرکتی اولیه برای کاربرد عملی مناسب نبود و صرفاً با جایگزینی جیوه با آب نمک می توانست در کلاسهای فیزیک مورد استفاده قرار گیرد ، اما این پایه و اساس این اختراع عالی قرار گرفت. ذهن و کنجکاوی کنجکاو این انسان را به سمت ایجاد یک اختراع عالی سوق می دهد.

در سال ۱۸۲۷ ، Anyos Jedlik با سیم پیچ های الکترومغناطیسی آزمایش کرد و همچنین بسیاری از مشکلات فنی مرتبط با چرخش مکرر را با معرفی کمیته حل کرد. او دستگاه خود را روتاتور الکترومغناطیسی نامید. یک سال پس از این ، Anyos اولین ماشین خود را به نمایش گذاشت که وی ادعا می کند سه مؤلفه اصلی دارد: روتار ، رفت و آمد و استاتور.

چند سال بعد در سال ۱۸۳۲ ، ویلیام استورژون اولین موتور الکترونیکی کموتراپی DC را معرفی کرد. توماس داونپورت پس از ردپای استورژون ، موتور DC را برای اهداف تجاری ایجاد کرد. دستگاه او می تواند چاپخانه و همچنین دستگاه های قدرت را نیرو بخشد. اما متأسفانه به دلیل بالا بودن هزینه باتری ، توماس ورشکست شد. و با توجه به این مشکلات مربوط به هزینه ، این دستگاه قابل استفاده تجاری نیست.

در سال ۱۸۵۵ اما دوباره جدلیک دست خود را در ساخت دستگاه کار کرد و همان اصول روتورهای الکترومغناطیسی خود را به کار برد. سرانجام اولین ماشین رونق تجاری توسط Zenobe Gramme در سال ۱۸۷۱ معرفی شد. وی دینامیکی از حلقه های لنگر را معرفی کرد که از مسئله DC استفاده می کند. علاوه بر این در سال ۱۸۸۶ ، اولین موتور DC عملیاتی فرانک جولیان اسپراگ ، این دستگاه حتی می تواند تحت فشارهای مختلف سرعت ثابت را حفظ کند.

پس از تلاش فرانسوا آراگو برای جمع آوری میدان های مغناطیسی در حال چرخش که به عنوان چرخش های آراگو نیز شناخته می شوند در سال ۱۸۲۴ ، بسیاری از مخترعین دیگر تلاش کردند موتورهای AC در حال کار را در دهه ۱۸۸۰ توسعه دهند – نیکولا تسلا و گالیله فراریس موتورهای چرخشی AC تولید کردند. اما موتور فراری برای ساختن یک موتور تجاری ضعیف اعلام شد.

در سال ۱۸۸۸ ، تسلا مقاله ای درباره ترانسفورماتورها و موتورهای جریان متناوب ارائه داد. جورج وستینگهاوس ثبت اختراع تسلا را خریداری کرد و همچنین وی را برای توسعه آنها استخدام کرد در حالی که CF اسکات به او کمک کرد. مانند بسیاری از مضراب های دیگر که ایجاد را به عنوان یک کار پر پیچ و خم تبدیل می کند ، سرعت مداوم القایی AC برای اتومبیل های خیابانی مناسب نیست. استخدامهای هوشمند Westinghouse – مهندسین مشغول توسعه آن آنرا برای بهره برداری از عملیات معدن در کلرادو در سال ۱۸۹۱ تنظیم کردند.

electromotor

کاتالوگ موتور و به زودی در سال ۱۸۸۹ ، یک مخترع و مهندس روسی Dolivo-Dobrovolsky اولین نسخه های روتور قفس از موتور القایی سه فاز را معرفی کرد. جالب اینجاست که این نوع موتورها تا به امروز برای اهداف تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. دوبروولسکی با اختراع خود ادعا کرد که موتور توسط تسلا به دلیل دو پالس فاز مناسب برای کاربردی مناسب نیست.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید